2013/11/05

Ciągle coś nie tak.. czyli zauważ schematy w sobie...sexstory??..Niedawno rozmawiałam z kobietą której życie miłosne,życie rodzinne ogólnie funkcjonowanie w każdej społeczności to jakiś dramat.
Ciągle coś nie tak .. to jej mantra już chyba.. jak wielu innych negatywnych...Wyobraźmy sobie sytuacje : młoda kobieta, lat 31, ma za sobą kilka nie udanych związków.Ma problemy w pracy ,a do dziś nie zdążyła napisać pracy dyplomowej na studiach ponieważ nie może zaliczyć do dziś 2óch egzaminów.Profesorowie się na nią uwzięli i ma na nich wyjebane.Ma wyjebane na wiele innych rzeczy. Mieszka cały czas z rodzicami, jej ojciec jest alkoholikiem i narkomanem , klika razy w roku urządza jej i matce piekło w domu kiedy jest mu źle bo wpada w ciąg. Była zaręczona -ale nic z tego nie wyszło- to facet był winny - kilka lat depresji po rozstaniu i łykanie prochów. Zaczęła się spotykać ze starszym facetem - wizualnie dla innych to kopia jej ojca- dla niej zupełnie INNY człowiek. Chcę by było wszystko dobrze - spotykają się już od 11 miesięcy 3 miesięcy i 5 dni. Nie mówią o uczuciach - ona go tłumaczy -że on długo się rozkręca. Nie wiedzą co do siebie czują - sex jest udany - jest to pierwszy tak poważny sex w jej życiu.
Gdzie się poznali? W pracy .. jest to drugi facet z pracy... On jest taki zamknięty w sobie... taki inny .. na pewno wszystko się uda.. Ostatnio miała wypadek - złamana ręka. Nie przyjechał do niej, zawiózł ja tylko raz do lekarza,czekał w samochodzie - to nie wystarczy? Przeleciał ją jak wpadła do niego, mimo że była obolała i zła że nie pomógł jej w potrzebie. Jak się kochali byli tak blisko jak nigdy- patrzył jej po raz pierwszy w oczy- zaduśuczynił?
W pracy jej nie lubią-ale to ich wina,zawsze była i jest w toksycznych związkach - ale to to niej wina ze TYLKO takich spotyka, zawsze widzi wady w innych- ona stara się być zawsze fair.  
Wieli skrót zastosowałam opisując jej sytuacje  - ale tutaj tak dokładnie widać - jak na dłoni wręcz !- pakuje się sama w bagno a jakiekolwiek zainteresowanie dawane przez inne osoby w tym wypadku mężczyzn bierze za miłość. Sytuacja gdzie obolała po wypadku pojechała do faceta ponieważ on nie chciał do niej przyjechać i dała się ,,wykorzystać" żeby było dobrze pokazuje że chyba coś jest nie tak?
O co chodzi  w tej historii? Co widzicie czarno na białym? Patologię? To aż za bardzo rzuca się w oczy.
Mi przede wszystkim nie daje pokoju to że ona nie chce dać sobie pomóc i wytłumaczyć że nie powinna leczyć się z depresji po nie udanych zwiazkach- ale zacząc od swojej relacji z ojcem która tak w oczywisty sposób rzuca cień na jej życie. Nie powinna leczyć objawów ale wykryć chorobę.

Zawsze bardzo śmieszy mnie to że ona nigdy nie widzi tego co każdy jej powtarza - problem jest w NIEJ a nie w facetach którzy mają ją generalnie gdzieś...Chociaż może śmieszy to zdecydowanie złe słowo..
Wiele razy próbowałam jej  wytłumaczyć że nie zmieni swojego życia w żaden sposób póki nie przepracuje najtrudniejszego tematu w swoim życiu. Nie porozwiązuje swoich doświadczeń własnym tokiem myślenia, z tym co ma w głowie.
Ciężko jest przebywać z nią w jednym pomieszczeniu jest bardzo negatywna, pesymistyczna, marudząca, jęcząca i to je ciągłe przeklinanie wszystkich i wszystkiego,ciągła krytyka...

Czemu o tym piszę .. ponieważ takich osób jak ONA jest wiele... I trudno im pomóc ...
Własne schematy tak bardzo przytłoczyły jej świat ,że aż z przykrością się patrzy jak kręci się po omacku i szuka wyjścia... Najsmutniejsze jest to że nigdy jej nie pomogę jej ja ani nikt inny póki ona sama tego nie będzie chciała. Trudno przeżyć życie za kogoś, trudno rozwiązać za kogoś problemy...

Życzę jej aby poszła do rozum do głowy i zaczęła od wybaczenia. Sobie,innym-ojcu wszystkim.3 komentarze:

 1. Masz racje, strasznie dziwna ta sytuacja... przeczytałam wszystko,i nie wiem, co mam o tym myśleć.
  Życie bez uczuć, niezdanie studiów. Masakra :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze co powinna zrobić to uwolnić się z toksycznego środowiska - wyprowadzka!
  Do tego nie powinna każdemu ufać, bo na zaufanie trzeba sobie zasłużyć.
  Facet który chce ją tylko przelecieć to gość pozbawiony szacunku do niej, co z tego że sex jest dobry, skoro i tak ją rzuci?
  Mam nadzieję, że trafi w końcu na jakiegoś fajnego faceta z którym ułoży sobie wszystko od początku do końca ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Smutne to wszystko. Dziewczyna powinna się odciąć od swojego środowiska. Wyprowadzka na pierwszym miejscu. Jest młoda, powinna zacząć wszystko od początu, bo teraz życie przecieka jej przez palce...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze, jak każdy człowiek lubię miłe słowa,ciekawe spostrzeżenia,mobilizacje na dalsze pisanie;) Jedyne co będę usuwać za każdym razem to dzikie i nie kulturalne spamowanie! :)
Na pewno do was trafię po komentarzach:)! Linkujcie z umiarem:*
: D leave a mark!
Thank you, you are always welcome :)
LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...