2015/01/16

Umiesz być szczęśliwym?

Jak żyć? Jak żyć kiedy wszystko dookoła nas mknie jak szalone ,    a ludzie czasami nie chcą sie zatrzymać aby zaczekać z nami na ławce w poczekalni...:)

Takie filozoficzne rozważania dopadają mnie zawsze kiedy słyszę narzekania i typowy tzw. ,,ból dupy" .
Styczeń ma dopiero 16 dni , a przez te niecałe 3 tygodnie nowego roku, spotkałam -dość sporo typowych ,,marudów" takich ,że ręce opadają. 
Wiecie jak to jest kiedy zmieniacie swoje nawyki i tak jak ja w tym przypadku postanowiłam być szczęsliwa ot tak poprostu ,cieszyć się zyciem, na swojej drodze spotykam etapy do przejścia. 
To trochę jak test od życia, czy wytrzymamy, czy damy rade. 
Trzeba to przetrwać bo nikt oprócz NAS samych nie ma wpływu na nasze myślenie, życie i postępowanie. A takie drobne trudności wzmacniają jeszcze bardziej.
I tak w tych paru testach spotkałam na swojej drodze pana taksówkarza - o kurczę jęczał od chwili kiedy zamknełam drzwi taksówki, że tam gdzie jade jeżdzą tylko ,,dziwni ludzie" , że to miasto zeszło na psy , że słabo zarabia a jeżdzenie taksówka się już nie opłaca, że beznadziejny rząd, ze beznadziejne życie ... Monolog tego pana na tyle mnie zaskoczył że siedziałam i słuchałam z otwartą buzią. Kiedy spytał ,,co u mnie? czy u pani też tak żle ?''
Odpowiedziałam spokojnie ,, u mnie jest wspaniale, cieszę się bo miałam super dzień"- zamilkł i  nie odezwał sie do końca kursu ,a jechalismy dobre 50 minut.....:) 
Nie dałam mu napiwku , zamykając taksówke to właśnie usłyszałam.... ,,że nawet napiwku nie dostał..'' Hymmm ciekawe czemu? Sami kreujemy własna rzeczywistość:) Prawda?

Mała ściągawka jak poprawić jakość naszego życia:Proste TRZEBA tylko sie zastosowac i zmienić już dziś, teraz, w tej chwili.

6 komentarzy:

 1. Hello from Spain: great tips. We need to change the habits of our life. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 2. "Przejmować się niepowodzeniami" - oooo to bym chciała umieć :]

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo ciekawy post. wielu ludzi marzy o nieśmiertelności, a jednocześnie ci sami ludzie nie wiedzą co zrobić z czasem deszczowe niedzielne popołudnie. A nasze szczęście jest w tysiącu drobiazgach tworzących mozaikę życia codziennego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie a nowy rok sprzyja zmianom :)

  http://naataliam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Po prostu zbyt często nie doceniamy tego, co mamy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. No każdy chyba wolałby być pozytywny:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze, jak każdy człowiek lubię miłe słowa,ciekawe spostrzeżenia,mobilizacje na dalsze pisanie;) Jedyne co będę usuwać za każdym razem to dzikie i nie kulturalne spamowanie! :)
Na pewno do was trafię po komentarzach:)! Linkujcie z umiarem:*
: D leave a mark!
Thank you, you are always welcome :)
LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...