2014/01/19

Nadchodzi ,,Blue Monday" ?

Cytat z Wikipedii : ,,Blue Monday – wprowadzone przez Cliffa Arnalla określenie najbardziej depresyjnego dnia w roku, przypadającego w poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia styczniaArnall wyznaczał w 2004r. datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne (krótki dzień, niskie nasłonecznienie), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (czas, który upłynął od Bożego Narodzenia powoduje, że kończą się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi)"
Blue Monday wypada jutro tj.20 stycznia 2014 r.-czyli najbardziej smutny dzień w roku? Wiecie co chociaż to już 10 lat udowodnionego naukowo TEGO dnia, ja usłyszałam o nim dopiero kilka dni temu. Zainteresowała się tym i wiem że ta teoria ma tez mnóstwo krytyków i wg wielu innych naukowców jest wręcz śmieszna.
To prawda styczeń jest długi,mamy mało światła słonecznego,kończą się pieniądze-wydane w większości na święta;) Jednak zarówno jeśli jest to nawet prawda i kumulacja wielu negatywnych czynników sprawia, że ten dzień jest jedna wielką negatywną dobą- to chyba najgorsze co można było i jest robione to powtarzać to ludziom, wiecie jak to działa ? Jako samospełniająca się zła wróżba.  W co wierzymy to przyciągamy...

Tylko my sami wierząc w coś i emocjonując się tym nadajmy temu siłę. Pamiętajcie o tym z rana:)

Nie dajcie się poniedziałkowi i skupcie się na pozytywnych aspektach tego dnia!Wstańcie chwilę wcześniej-zróbcie pyszne śniadanie,włączcie ulubioną muzykę-zachowujcie się jak dzieci cieszcie się z takim początkiem będzie łatwiej:) Afirmacja? pewnie:) ,,Mam wspaniały dzień!Mam wspaniały dzień" .Zanurzcie się w tym i odpłyńcie myślami do przyjemnych przeżyć w Waszym życiu.

Wierzę w moc własnych myśli -dlatego nadajcie siłę tylko pozytywnym myślą. to nie jest trudne trzeba tylko spróbować.
zdj.zpinterest.com

5 komentarzy:

 1. Nie wierzę w tego typu rzeczy, ale dzisiejsza pogoda raczej nie napawa entuzjazmem... :( Zimno, pada śnieg z deszczem. Mam nadzieje, że to będzie dobry dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello from Spain: some interesting tips for one of the worst days of the year!. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 3. dziekuej za komentarze- lubie je jesli odnosza sie do tresci - wszystkie spamy dot.konkurów,rozdań z ewidentnym ich uwypukleniem w komentarzach sa usuwane -przepraszam:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten dzień w moim przypadku nie należy do najlepszych, zaczął się smutno i zapewne tak się skończy. Ale nie podpięłabym tego nigdy pod ten słynny poniedziałek ;)
  Masz rację, po prostu przyciągamy to w co wierzymy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam na nowy, po części urodzinowy post. Byłoby mi bardzo miło, gdybyś zajrzała ;-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze, jak każdy człowiek lubię miłe słowa,ciekawe spostrzeżenia,mobilizacje na dalsze pisanie;) Jedyne co będę usuwać za każdym razem to dzikie i nie kulturalne spamowanie! :)
Na pewno do was trafię po komentarzach:)! Linkujcie z umiarem:*
: D leave a mark!
Thank you, you are always welcome :)
LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...