2014/01/11

Poznaj moc afirmacji i używaj jej często!:)

źródło dobry tarot.pl

Tworzenie afirmacji to moje hobby;) poznałam ich sens i moc po przeczytaniu pierwszej książki dotyczącej prawa przyciągania kiedy leżałam dawno temu w szpitalu.Była to książka Louise L. Hay ,,Możesz uzdrowić swoje życie". Później było odkrycie Potęgi podświadomości  i postać Joseph Murphy.

Afirmacje to zdania twierdzące,pozytywne,wypowiadane jako czyny dokonane w czasie teraźniejszym,które często powtarzane pomagają w samoakceptacji i otwierają drzwi do rozwoju osobistego.

Afirmacje są jedną z wielu metod dot.praw umysł i pracy nad nim. Ja afirmuje do dziś ,choć bez bicia przyznaje od kilku tygodni na nowo odkrywam ich fantastyczna moc:) Jest to rodzaj pozytywnej autosugestii która ma za zadanie zaprogramować naszą podświadomość na przyciągniecie oczekiwanych zdarzeń.

Sensem afirmacji jest wiara w to, że przez prace z tą metoda, wszystko czego pragniemy,sami możemy wykreować.

Oto cudowny przykład afirmacji na bogactwo:

źródło http://www.wrozbyztarota.pl/afirmacje/afirmacja-na-dobrobyt/Tworząc swoje afirmacje musimy pamiętać o tym że tworzymy zawsze precyzyjnie sformowane przekazy nasz umysł nie będzie dociekał co jest prawda lub nie nasze myśli słowa czyny są też afirmacjami.Dlatego warto popracować nad tym żeby ten nasz przekaz i przyszłe życie były takie jakie oczekujemy.

Afirmacje jak każde ćwiczenie w naszym życiu potrzebuje trzech ważnych czynników- czasu, wytrwałości i wysiłku włożonego w ich powtarzanie.

Można je powtarzać 2 razy dziennie prze kilka minut,można je powtarzać co godzinę stojąc prze lustrem,możemy je nagrać i słuchać idąc na spacer etc jak kto chce. Ważne aby to robić codziennie!
Być w tym systematycznym i wierzyć mocno w moc wypowiadanych słów. Czas jest potrzebny z prostego powodu jeśli nasz umysł był zasiany myślami negatywnymi (chwastami-chaszczami wręcz) trzeba trochę czasu na ich wypielenie , wyrwanie z korzeniami. Moc pozytywnych myśli zostanie zasiana poprzez nasze afirmacje a codzienna i wytrwała praca w ich powtarzaniu będzie jak woda dla afirmacji które podlewane wyrosną jak piękne kwiaty :) (pięknie to ujęłam co?:) )

Przykłady afirmacji:

,,Jestem kochana i akceptowana przez wszystkich ludzi jakich znam, ich sympatia i miłość płynie do mnie każdego dnia"

,,Jestem spokojna i zrelaksowana , egzamin poszedł mi bardzo dobrze, jestem szczęśliwa ponieważ trafiłam na takie tematy które doskonale znałam i wytrwale się ich uczyłam"

..Mam piękne szczupłe i zdrowe ciało , o które dbam codziennie."

,,Kocham i akceptuje siebie taką jaką jestem.Kocham i jestem kochana, przyciągam piękną pozytywna miłość do swojego życia każdego dnia"

Tworząc własne afirmacje możecie stworzyć bardziej osobisty kontekst  dot spraw z którymi się ostatnio zmagacie. 
Pamiętajcie aby zawsze pisać je w formie twierdzącej i nigdy nie używajcie ,,chcecenia'' oraz słowa nie, nasz mózg tego nie rozróżnia przekaz to przekaz:
przykładowo - zamieńcie ,,chce pieniędzy" na ,,posiadam tyle pieniędzy ile mi potrzeba'' lub ,,każdego dnia przyciągam do siebie bogactwo"
zamieńcie ,, nie jestem chora"  na ,,jestem zdrowa, dziękuje za uzdrowienie"
zamieńcie ,,nie jestem gruba " na ,, jestem szczupła ważę 58 kg" 

To tylko przykłady bądźcie wytrwali i spróbujcie z tą metodą - jestem ciekawa waszych komentarzy. 
Sama dużo zyskałam dzięki nim ,ale informacje dalsze o rozwoju ,afirmacjach jeszcze rozłożyłam na kilka wpisów aby nie przynudzać;)

polecam :)

Kocham mój blog mam wspaniałych czytelników:) afirmujcie o wszystkim zawsze pozytywnie:)

zródło mindcreation.pl 

8 komentarzy:

 1. Słyszałam już o afirmacji. Mój brat mi powiadał i mówił że się sprawdza ;)

  Zapraszam do mnie i pozdrawiam ;) Zuzia♥
  http://funandfashion98.blogspot.dk/

  OdpowiedzUsuń
 2. O afirmacji kiedyś tam słyszałam, ale "nie stosowałam", jak dotąd ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. warto efekty bardzo miło cię zaskoczą:)

   Usuń
 4. świetny post i pomocny :)
  http://alicji-pasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za wszystkie komentarze, jak każdy człowiek lubię miłe słowa,ciekawe spostrzeżenia,mobilizacje na dalsze pisanie;) Jedyne co będę usuwać za każdym razem to dzikie i nie kulturalne spamowanie! :)
Na pewno do was trafię po komentarzach:)! Linkujcie z umiarem:*
: D leave a mark!
Thank you, you are always welcome :)
LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...